AHX-22KW-350MM Nvidia Director System for MCS8500 Liquid-To-Air Heat Exchanger (New)
Nvidia
SKU:
AHX-22KW-350MM
Condition:
New
Shipping: Shipping Costs are calculated at checkout.
2 people looking at this.
Description
Condition: NEW
Manufacturer Part #: AHX-22KW-350MM
The main AHX features are:
Redundant PSU (1+1)
Redundant pump (1+1)
Redundant fan (3+1)
Internal 50-micron filter
Drain/Fill port without internal pump
External IF: ModBus TCP via std. RJ45 connector
Power dissipation: 1200W
Full set of telemetry
7-liter internal reservoir
Mech form factor: slim rack
42U height
350mm width
1000mm depth