Nvidia
SKU:
MSN4600-CS2RC-RF
Condition:
Refurbished
Shipping: Shipping Costs are calculated at checkout.
Description
Condition: REFURBISHED
Manufacturer Ordering Part #: MSN4600-CS2RC
Nvidia SKU #: 920-9N302-00R7-0C0
Environmental
Temperature: Operational: 0° to 40°C | Non-Operational: -40° to 70°C
Humidity: Operational: 10%-85% non-condensing | Non-Operational: 10%-90% non-condensing
Altitude: 3050m
Noise level: 67.6dBA
Regulatory
Safety/EMC: CB, cTUVus, CE, CU, S_Mark, FCC, VCCI, ICES, RCM, BSMI, KCC, CCC
RoHS: RoHS compliant
Power
Input voltage: 1x/2x, 15A/100 Vac, 15A/110Vac, 12A/120Vac, 10A/200-240Vac,50/60Hz
Global power consumption: Typical power with passive cables (ATIS): 600W
Main Devices
CPU: Intel x86 2.20GHz Quad Core
PCIe: 4x Gen 3.0
Switch: NVIDIA Spectrum-3
Memory: 16GB RAM, 60GB SSD
Throughput: 12.8 Tb/s
Mechanical
Size: 3.46" (H) x 16.85"(W) x 22.3"(D)
Mounting: 19" rack mount